Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pejskiáda Úvalno

  

V půlce srpna jsme si byli zablbnout na Pejskiádě. Sranda.  Našel jsem si tam nějaké psí kámoše. A vyzkoušel jsem si, jak umím poslouchat, když je okolo plno psů a lidí. Byl jsem hodně roztěkaný, ale panička byla spokojená. Prý napoprvé to bylo dobré  :)))

 

Program byl bohatý. Soutěžilo se o nejhezčího pejska a fenku bez PP a to samé bylo v kategorii voříšek.

 

Byla tam i soutěž v poslušnosti. Obvykle je to nuda. Tady jsme si to ale užili. Několik psů vzalo čáru. Jedním z úkolů bylo štěkání na povel. Psi byli výborní, nikdo ani neceknul. Až na mého psa, ten ač nesoutěžil, řval celou dobu. Asi to chtěl odštěkat za ně.

 

Další disciplínou byl běh přes překážky i s pánečkama. Některým psíkům se nechtělo skákat, někteří skákali jak jojo.  xD Záludností byl slalom, tam se většina soutěžících doslova zauzlovala.

 

Posledními soutěžními disciplínami byl pes šikulka a sympaťák. S Cornym jsme se zúčastnili šikulky. Jak už Corny řekl, celkem to ušlo.

Obrazek

Obrazek

Ostatní soutěžící

Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

 

 

 

 Kamarádi z Pejskiády

 

 

Obrazek  Obrazek

Obrazek

 

 

Úvalno

13. září 2008 jsme śe byli podívat v Úvalně na klubovku kníračů.  Šla jsem se tam hlavně kouknout, jak a co se na takové výstavě dělá.  Neměla jsem tam chodit. Docela mě to vynervovalo :)))

 

Soutěžící byli šikovní. I přes nepřízeň počasí si každý odběhal to svoje kolečko.

 

Zároveň v Úvalně probíhala i hasičská soutěž. Na tu jsme se podívat nebyli, protože už jsme dostatečně vymrzli na kníračích.

Obrazek  Obrazek

Obrazek   Obrazek

 

 

 

 

14.9 2008  Krajská výstava v Dolním Benešově

 

 

 

 

 

 

 

 

V neděli jsme se zúčastnili naší první výstavy. Corny soutěžil ve třídě mladých, Dostal známku V1 a VT od pana Polgára.

 

 

Výstavu jsme si užili. Měla jsem zbytečně nervy. Corny se na poprvé choval dobře. Našel si tam nějaké psí kamarády. Do oka si padli s sheltií Knight Kit Ze Shetlendů. Úplně se mi tam zamiloval do barzojů a saluk. Do Cornyho se mi tam zase zamilovaly maliny.    :))))

 

 

Naše vystoupení

Obrazek   Obrazek

 

Obrazek

 

 

Ostatní soutěžící

Obrazek

Obrazek

 

ObrazekPumi Komlókeret Vagamy Kontessa

 

 

Že jedeme na výstavu jsme paní chovatelce neřekli. Chtěli jsme to tutlat, kdyby se nám pokazilo, co se pokazit dá. Jeli jsme na výstavu poprvé a já jsem měla nervy, že na sebe Corny nenechá sáhnout, že označkuje rozhodčího :))), že tam já určitě upadnu atd., atd., atd. ...

 

Pamatujte si. NIC neututláte. Narazili jsme tam na chovatelčinu sestru a jednu dceru :))).  Hezky jsme si popovídali.

ObrazekObrazek

 

Tak, to je sestra naší chovatelky Jitka Kašparová a fenkou Auronelain plemene Welsh Corgi Cardigan.

  

  

  

11.1 2009 NVP Olomouc

 

 

Toto byla naše druhá výstava.  Byli jsme v mezitřídě. Pan Fiala dal Cornymu známku V2, res. CAC.

   

  

 

 

 

 

V neděli jsme s Cornym vyrazili na NVP do Olomouce. Cornymu se brzo ráno vůbec nechtělo vstávat. Normálně vyspává do osmi hodin, takže byl problém, dostat ho z pelechu. 

Na výstavě se choval celkem vzorně. Neštěkal, jako obvykle. Vesele se mi tam seznamoval s kóliemi a sheltiemi.  A protože jsem ho ráno "surově" vytáhla z pelíšku, tak mi tam ještě usnul. 

Dokonce jsme tam potkali téměř celý vrh D Od Belinky.

 

Obrazek  Obrazek

 

Obrazek

 

 

 

 

 

4. - 5.  4 2009 Ostravská národní výstava psů

  

  Zde nám pan Matějek udělil známku V3. Corny pěkně stál, předvedl pohyb, ale nechtěl ukázat "nádobíčko".

 

 

Danny a Corny                                                                         Corny

ObrazekObrazek

Obrazek Eliminace konkurence  :)))

  

  

20.6 2009 Sosnová

  

Corny se byl kouknout na závody v Sosnové. Bylo to super. Všude lítalo bláto, jezdci padali z motorek. No sranda :)))  Chtěl se tam i vykoupat v nějakém hnusném smradlavém zeleném rybníku, ale bohužel/bohudík jsem mu to zatrhka :)))

 

Obrazek

 Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

            

  6. 6 2009 Klubová výstava Chropyně + bonitace

 

V červnu nás čekala výstava v Chropyni i bonitace.  Chropyň jsme našli snadno, ale najít areál výstavy byl problém. Naštěstí jsme zahlédli policejní auto, tak jsme se jich vyptali na cestu. Po pěti minutách vysvětlování a našeho pečlivého naslouchání toho strážník nechal. Říkal, že nás tam raději dovede, že vysvětlování je na dlouho a stejně se to blbě hledá. Narychlo se k nám přidala i další vystavující. Takže dva vystavovatelé dorazili na výstavu i s policejním doprovodem :)))

  

Bonitací Corny prošel, je chovný, jupí! Akorád byl z bonitace pěkně vyplesklý, což se projevilo i na klubovce... Pan rozhodčí Tomas Rohlin nám udělil známku VD4.

  

ObrazekObrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

  

  

 

 

 

 

         

        

     

    

 

Obrazek

 

 Obrazek

 

  

  

  

 

 

 

  

  

  

  

 

8. 8 2009 Pejskiáda Úvalno

Zase jsme se jeli podívat do úvalna na pejskiádu. Jako obvykle se soutěžilo a nejhezčího psa/fenu bez PP a totéž bylo u voříšků. Byla tu soutěž v poslušnosti, Něco jako agility, pejsek Šikula aneb ukaž, co umíš, a Sympaťák a Pes veterán.  Novinkou byla soutěž handikepovaný pejsek.Corny se letos nezúčastnil. Ale soutěžila jeho kamarádka Terezka, kníračka bez PP ve veteránech. Skončila čtvrtá. Gratulujeme!

  Obrazek

 

Obrazek

 

 

 

 

 

  

   Obrazek

Obrazek

 

 

 

 

 

 

  

  9. 4 2011 NVP OSTRAVA

 

 

Corny se této vástavy zúčastnil a od pana Fialy získal známku V1, CAC a byl druhý o Národního vítěze.

 

  7. 8. 2011 Pejskiáda Úvalno

 

Corny s Esinkou si zasoutěžili na této pejskiádě. Esinka  získala první místo v soutěži o nejhezčí štěňátko a Corny získal první místo v soutěži o nejposlušnějšího pejska. Navíc jsme byli pochválení organizátory, že jsme přiznali PP a necpeme se do soutěží krásy, jak se to často stává, ale soutěžíme jen v disciplínách, kam mohou i pejsci s PP.

  

S námi soutěžili i naši psí kamarádi. Nikitka získala třetí místo v Sympaťákovi, Puclík první místo v Sympaťákovi a byl i druhý v Soutěži o nejhezčího psa bez PP.   :)

p1130175.jpg   

 

 

 

 

 

Psí školka

  

Po té, co byl Corny na podzim roku 2010 téměř přizabit německým ovčákem, jehož majitel nebyl schopen si  zabezečit plot a vrata. Po jeho několikaměsíčním léčení mu hráblo a začal se bát velkých psů, zvláště NO.

Rozhodla jsem se proto navštívit místní cvičiště ve snaze Cornymu pomoct. Nic speciálního pro narušeného psa však nebyli schopni nabídnout. Pouze docházku do psí školky. Lepší než drátem do oka, aspoň bude mezi psy, což potřebuji...

Byly to pouze jakési lekce poslušosti, ale byl  mezi psy.  Sice jsem nechápala, proč dělili psy na skupinky podle velikostí, ale nevadilo to. Získal nejprve jistotu mezi malými, a pak  jsem přešla do velkých. Ovšem s jakýmsi odporem cvičitelů, že tam nebude stíhat cvičit.  Stíhal...

Ke konci se procvičovaly věci jako chůze po neobvyklích površích, reakce na deštník, pláštěnku, fotbal...

 

Myslím, že se tam Corny zlepšil a to i přes neustálé napadání místním asustralským ovčákem. Nu což. Těžko na cvičišti, lehko na bojišti, že jo.


Podzimní školka na témže cvičáku patřila Es.
Es nastoupila školku mezi pátým a šestým měsícem věku s již naučenými základy. Měla to pro ni být spíše lekce socializace. Tentokráte bylo ve školce plno štěňátek. Což mě natěšilo. Čekala jsem víceméně socializaci, zvykaní na kolo, brusle, deštník, lidi, psy, učení se hrou, jak komunikovat s ostatními psy, prostě první lekce výchovu. :)

Nic takového se ovšem nekonalo! A to ani na konci školky, tak jako minule.  Prostě hned naběhli na Sedni, Lehni, K noze. Dvouměsíční prcci samozřejmě nebyli sto udržet pozornost. Instruktorka chodila ke každému zvlášť, ostatní nevěděli co se psem... Což mělo za následek zmatek a to, že Es se i tam nudila.  Psi byli opět nesmyslně rozděleni na malá a velká plemena. Ovšem některá štěnda, taktéž dvouměsíční, šla i hned k dospělým pokročilým psům, ačkoli nic neuměla.  Tuto školku jsem znechuceně odchodila. Byly to vyhozené peníze. a hlavně čas.
 

  

 NVP OSTRAVA 13. - 14. 4 2013

Corny v konkurenci šesti psl získal krásné třetí místo. Tedy známku V3.  Za mě tedy maximální spokojenost. Výlet to byl super. Pro Cornyho i Esinku to byl fajn socializační zážitek.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Vzkazík :)

(Martina & Bonča, 16. 10. 2008 19:00)

Děkujeme moc za milý vzakzík v naší NK, moc se mi Cornet líbí !!!