Jdi na obsah Jdi na menu
 


Gekončík noční

  

 

TERÁRIUM: Pro jednoho gekončíka by mělo mít terárium rozměry 40cm x 30cm x 30cm samozřejmě je lepší větší. Pro skupinku více zvířat 40 cm x 50 cm x 30 na výšce už příliš nezáleží. V teráriu by měly být úkryty pro gekončíky. Cítí se v nich bezpečně. Jako úkryt můžete použít kokosové ořechy,menší květináčky z vyříznutým otvorem pro vstup apod.Já jim skládám s kamenů jeskyňky, ale kameny musí být dobře poskládány, aby na gekončíka nespadly. Jako substrát lze použít lignocel smíchaný s pískem. Lignocel lze koupit jako slisovanou kostku cena je kolem 40Kč. Jako zdroj tepla Postačí obyčejná žárovka.Jako topení lze použít topný kámen, topný kabel nebo topnou destičku.  Teplota v teráriu by měla být od 27-35 stupňů.

KRMENÍ: Gekončíky můžeme krmit cvrčky,červy,sarančaty a smýkavým hmyzem. Cvrčky posypáváme vitamínovou směsí. Vodu jim můžeme dávat do mělkých mističek nebo několikrát denně porosit stěny terária.

CHOV: Chováme vždy jednoho samce s více samicemi (samci by se prali a jejich soužití by mohlo skončit s vážnými následky a není vyloučena ani smrt jednoho z nich). Protože přes den spí ve svých úkrytech, jsou to noční živočichové. Gekončíci také jako hadi svlékají kůži. Vždy jí, ale sežerou. Svlékají jí tak asi jednou za měsíc.

  

................................................................................................................................

 

Tak to bylo malé info. Jaký je jinak život s gekočíkem? Mám ho krátce, takže poznatky nic moc...

  

Je to sameček, jmenuje se Goblin. Plánuji mu pořídit menší harém. Zatím je to prcek. Bydlí v teráriu 40 x 30 x 30. Plánuju větší. Jako podestýlka slouži lignocel s pískem. Zadní stěna terárka je olepena kamínky. Má v něm rozbité květináče, aby se měl kam schovat, jednu živou rostlinu, (blázna) z pod které drze vykukuje.  xD. Misku s vodou a žárovku.

  

Při krmení je docela nenažraný. krmím obden. Cvrčci se nestihnou ani pořádně rozkoukat.

  

Už se mi jednou svléknul. Je neuvěřitelné, jak moc se umí ohnout, aby se dostal ke staré kůži, chytil ji do tlamky a stáhnul.  Celé svlékání nebylo delší než 15 minut.

  

Všimněte si, že má víčka. Ta mnoho ještěrů nemá.

 

Je zajímavé sledovat ho při lovu. Esovitě se prohne a vyrazí. Nevím, jestli to dělají všichni, ale ten můj u toho ještě rychle kmitá špičkou ocásku.

  

Gekončík má i zuby, to zjistil brách, když mu chtěl aktivně vyměnit vodu. Gekončík se zřejmě lekl a kousnul. Zůstal bráchovi vyset na malíčku a že se držel pěkně.   :))))

Obrazek

Budu se snažit dotat nějaká videa.

Videa gekončíka jsou v odkazech. Hezkou pokoukanou  :))))

Obrazek

Obrazek

 

  

 

 

CO ŽERE? 

 

 

cvrčky

Obrazek Obrazek

 

 

kobylky

Obrazek

 

 

 

 moučné červy

 

Obrazek  

 

 

 

 

  

  

  

 

 

 

 

sarančata

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

šváby

 

Obrazek 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

  

 

 

   

Vzpomínka na letní venčení

No, venčení. On mi zdrhl  z terária.  Našla jsem ho jak venku, jak z polsedního schodku leze do trávy. Od té doby má na dvířkách pojistku z drátku.

Obrazek Obrazek

 

 

Prcek dostal harém a větší terarko  70 x 30 x 30. Vypadá spokojeně.

  

Goblin samozřejmě dostal malý harém.

Obrazek Fajn ještěrčice, že?

  

  

  

  

  

Tyhle gekončice už měly i mladé. Všechna mimča už jsou u nových majitelů.

Obrazek  Obrazek

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Gekoncik nocni

(Lenka, 2. 10. 2011 21:38)

Kde sa da zohnat terarium pre gekonceka nocneho?

Re: Gekoncik nocni

(Kája, 8. 10. 2015 19:44)

Normálně ve zverimexu :) ... nemusí to být doslova pro Gekončíky :D

Poradíte mi ? :)

(Kája, 8. 10. 2015 19:43)

.. jj a chci se prosím zeptat bolí když se vám zakousne Gekončík do prstu?? :D .. a můžu se zeptat :) ? ... kolik stupňů musí mít Gekončík v terárku tak aby mu bylo dobře?? ... díky za odpovědi :)

Podestylka

(koxinel, 14. 12. 2014 20:38)

Lignocel neni pro gekonciky prilis vhodny, jsou to poustni zviratka a lignocel drzi zbytecne vlhko, je lepsi mit je jen v pisku (napr. pisek na detske hriste je idealni).

Gekončík

(Kačka, 22. 8. 2011 19:18)

Nedávno jsem si je taky pořídila Bětušku a Agátku...jsou skvostní...nwm co víc dodat...chovala jsem křečky,kraby,ještěrky,čolky,ale Gekončík vyhrál! :DDDD

ahoj

(iveta, 1. 4. 2010 6:40)

taky mam gekoncika menuje se FALCO a sou mu 4 měsíce :)

gekončík noční (eublepharis macularius)

(Dirka, 28. 1. 2009 20:09)

Taky chovám gekončíka nočního z gekončíkem africkým