Jdi na obsah Jdi na menu
 


Abych se jenom nechlubila jak je skvělý.

První měsíc byl celkem krušný. Čistotnost byla na jedničku, ale.......Jeho oblíbenou činností bylo tahání vláken z koberce. Pěkně tahal jedno po druhém a to po celé délce. Takže máme pěkně pruhovaný koberec :-D.  O zálibě v podobě trhání toaletního papíru a papírových kapesníčcích ani moc nemluvím.  Kabelů si vůbec nevšímal. Jen když mu bylo pět měsíců překousal kabel a donesl mi , celý šťastný, modem od internetu. Zlobit se na něj ani nešlo. Asi týden po tom si vyzkoušel moje rovnátka. Jeho další oblíbenou činností je přenášení a schovávání papučí a ponožek. A zrovna včera (20.11)  se mu podařilo otevřít si skříň a "rozbalit" pečlivě zabalený vánoční dárek pro sestru.

Asi o týden později jsem zjistila, že se naučil otevírat skříňky. Pamlsky, granule a kostičky se stěhují do horních skříněk.

 

Vánoce2007

Peču cukroví. Corny mi ho krade syrové i upečené. Neprozřetelně odkládám mísu s krémem na stůl a jdu zvednout telefon. Vracím se k prázdné vyleštěné míse a umývám Cornyho.

Zdobím stromeček. Corny odzdobuje stromeček (sundává řetěz). Stromek jsme postavili na zem. Poté , co ho Corny 2x strhnul ho stavíme na stůl. Corny ho opět strhnul. Přivazujeme stromeček. Odcházím k troubě, vracím se a Corny ze stromku ozobal želé bonbony. Sundáváme ze stromečku veškeré cukrovinky. Vše je nachystáno na příchod ježíška.

 

2.1 2008

Puberta je tady! Někdy neslyší, někdy se tváří, že daný povel slyší poprvé v životě.

Nejhorší je chytrý pes v pubertě. Na chvíli se kouknu jinam a pes se mi ztratí z očí. Volám, otáčím se a rozhlížím se. Pes nikde. Pak zjistím, že mi byl celou dobu za patama. Tvářil se docela pobaveně. Já už méně.

 

Když Cornymu dojde voda nebo se zpozdím s krmením, donese mi misku. Prostě mi ji háže pod nohy. Je fajn, že se přihlási o vodu a krmení....Přihlásí se i když se v kuchyni vaří normální jídlo. To je o zabití. Moje zabití! Udělám krok a šlápnu do misky. A válím se v prachu.Dochází mi trpělivost a kupuju keramické mísky. Mé otlučené tělo si konečně odpočine.

 

Takhle Corny vypadá, když zrovna nezlobíObrazek

 

  

   

   

   

Velikonoce 2008

Velikonoce u nás strávil brácha s rodinou a jejich psem. Corny z něj měl radost. 

Obrazek

Hodně spolu blbly.  Venku lítali jak pominutí.  Protože bylo teplo, trávili jsme hodně času na loucepsi si spolu úžasně rozuměli.

Na dva dny nám napadl sních. Hafíci chytali sněhové koule a váleli se ve sněhu. Prostě andílci.Obrazek

 

 

 

Tím mě ale chtěli jen ukolébat. V pondělí bylo všechno nachystané na příchod koledníků. Najednou zvonek. Bráchův Maxík letí ke dveřím a štěká. Já otevírám a dostávám výprask. Najednou mi něco nehraje. Kde je můj pes? Jak to, že neřve po návštěvě? Nahlédnu do obýváku a vidím Cornyho, jak připravuje piškotového beránka o hlavu. A jak mu chutnal! No jo, mělo mě to napadnou. A protože byl beránek s polevou, byl Corny pěkně upatlaný.

  

Corny si rád schovává pískací hračky. Nejlépe na místa, kde je nečekáte. Takže na ně šlapete, sedáte, leháte....a počítáte své infarktové stavy způsebené úlekem.

 

 

 

  květen 2008

Trošku jsem marodila. Corny neměl tolik pohybu, kolik by potřeboval. Podle toho to taky vypadalo. Zlikvidoval několik cedéček, opět mě odpojil od internetu, trošku si ohlodal pelíšek a vyhryzal díru do přehozu. Okousal trafo z antény a stříhacího strojku. Sežral mýdlo na holení, vyhrabal díru v květnovém záhonu... Ale kdo by se na něj zlobil :))) 

A ještě se mi snažil namluvit, že je to moje vina. Prý se nemám flákat v posteli a jít pořádně venčit.   xD

 

10. května jsem v Úvalně byla okouknout výstavu kníračů. Jak se chodí v kruhu atd. No nemusím ani říkat, že Corny tam byl nejuštějanější. To je snad každému jasné  :))

 

No. Né že by to bylo přímo zlobení... Zrovna mi přepelichává do letního kožíšku. Obávám se, že mi z celé záplavy chlupů zbyde jen ocas a hříva.   xD

  

Jak ještě Corny zlobí? No.... olíznul horkou žárovku, okousal mýdlo (měl pak pěnu u huby, vypadalo to, jako by měl vzteklinu.) Vymete každou louži. Vyválí se v čerstvě pooraném mokrém poli.  Když byl čerstvě okoupaný vletěl přímo do škváry...

 

No nenudím se s ním.

 

 

 

A co ještě můj Bobeček dělá? Dokázal vyskočit na ktedenc a sežrat kus špeku nachystaného na vaření. Nebyla jsem u toho, ale prý ho sežral stylem "krokodýl."

To znamená, že ho vzal do tlamy, nadhodil a polknul.

 

 

 

Trošičku mi žárlí na andulky. Při čištění klece jim vymlasknul zrní. Prostě pomáhal čistit krmítko.  :)))

 

 

Pak si jako zákusek dal krmení pro rybičky. Prý bylo vynikající.

 

 

listopad 08

A máme tu sníh. Ne, že by to Corny dělal schválně... Ale vracíme se z vycházky olepení snehovýma kuličkama.  :)))

  

 

 

 

 

 

  Od července 2011 doma nezlobí jeden pes, ale dva. No Ona Eska ani moc nezlobí, má nasvědomí zatím jen rozkousané tkaničky a trochu upravený jeden pelíšek. Jinak je až podezřele hodná.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Průšvihy

(Terry (www.terrysek.vyjimecny.cz), 22. 11. 2008 13:04)

ahoj Cornete, tedy, musím říct, že musím skoro ve všech případech s tebou souhlasit, tvé průšvihy se velice podobají těm mým, i když v sedmi měsících toho za sebou nemám tolik :-D Koberec jsem taky trhal, a nepřekousal jsem modem od internetu, ale anténu od LCD televize. Panička se hodně nasmála, když tuhle rubriku četla, protože tvoje panička to perfektně podala, ale taky s ní soucítila, protože, jak jsem řekl, máme hodně společných průšvihů :o)

šeltie

(Lucka, 17. 3. 2008 18:54)

Ahojky, mýmu šelťáčkovi je 5 měsíců a cupování papírových kapesníků taky přímo miluje..:-) Trhání koberců jsem mu zarazila odpuzovacím sprejem. Další oblíbená činnost je nahánění do stáda. Jak venku narazíme na hejno racků nebo jiných ptáků, hned je běží nahnat dohromady a je hodně těžký ho zavolat zpátky:-)Cornet je moc krásnej pejsek, v tom košíčku vypadá jako vzorný zvířátko, který by nikdy nic nezničilo:-)

Zlatý Oskar

(www.oskar-sheltie.estranky.cz, 21. 12. 2007 16:19)

Corneta jsem zahlídla ve fotogalerii na stránkách veteriny ve Stodůlkách a tak jsem nahlídla i sem. Náš Oskar se narodil 27.3. 2007 a taky miluje koberce. Dokonce tak, že v obýváku vykousal díru jak dlaň :-) O ponožkách a našich nohách ani nemluvě.

Ashley

(Lucie, 26. 11. 2007 12:13)

Mám štěně zlaté sheltie, holčičku, která se narodila 11.8.2007. Je to andílek s ďáblem v těle. Taky miluje trhání koberců! Občas se stane, že někde necháme noviny či papírové kapesníky... to je potom doma spoušť! :-) Naše holčička nás už 4krát odkousla od Internetu. Kabel jsme schovali pod linoleum, které jsme k podlaze přilepili lepidlem, ale ani to nepomohlo. Linoleum netrhá jen tam, kde jsou schované kabely, ale taky na dalších pěti místech! Zbožňuje papuče, ponožky a nohy svých pánů... kouše a kouše... Nevím, jak ji tohle máme odnaučit. Snad to jednou pochopí... Ale stejně je to naše zlatíčko! :-)